Turizm Acentası Web Sitesi

WEB TASARIM
Tatili en hızlı satanların programı

Siz sadece kahvenizi yudumlayın, turizm acenta web sitesi yazılımımız tatil ve seyahat ürünlerinizi gece 
gündüz demeden tanıtır ve satar. Sistem çok kolaydır. Facebook, twitter kullanabiliyor musunuz? 
O halde turizm acenta web sitesi yazılımımızı da kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi hemen yükleyin, 
güçlü SEO alt yapısını kullanın, reklama başlayın ve para kazanın. SEO'ya yatırım yapın ve zamanla
reklam giderlerinizi düşürüp karlılığınızı arttırın.

Biz bu işi +100 defa yaptık, sizin içinde yapalım

Turizm Acentası Yazılımı Yönetici Paneli
 
Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı

Örnek Turizm Acentası Web Sitesi Tasarımı
 
Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı

Yeni tatil satış ofisinizi internette açın

Medyamur, seyahat acenta nızın tüm satış, operasyon, muhasebe işlemlerini tek kalemde çözer ve online satış yapmanızı sağlar

Online Rezervasyon / Satış

Turizm acenta web sitesi satış ekranları ile kapı müşterinize ve çağrı merkezi ile ulaşan müşterinize kolaylıkla satış yapabilirsiniz. Online rezervasyon sistemi ile müşteriniz web sayfanızdan da gece gündüz demeden ürünlerinizi satın alabilir.
detaylı bilgi için>>

			

Operasyon Yönetimi

Otel, tur, transfer ve ekstra ürün satışlarınız ile ilgili operasyon yönetimi, sözleşme, konfirme, kontenjan, bakiye vb konuların takibini turizm acenta web sitesi ile rahatça yapabilirsiniz. Tüm işlemleriniz için birçok rapor alabilir, operasyonunuzu anlık olarak izleyebilirsiniz.
detaylı bilgi için>>

			

Muhasebe

Otel ödemelerini kaçırmayın, hangi gün nereye ne kadar ödeme yapılacak önceden bilin, süprizlerle karşılaşmayın. Turizm acenta web sitesi muhasebe sistemi turizme özel operasyonel ön muhasebe sunmaktadır. Faturalandırmaya kadar tüm detaylar bulunmaktadır.
detaylı bilgi için>>

Sizin Datanız, Sizin Sunucunuz

Turizm acenta web sitesi tüm müşteri, cari hesap, satış ve opeasyon verilerini sizin bilgisayarınızda ve kontrolünüzde tutmak üzere tasarlandı. Tüm kritik veriniz ofisinizdeki bir sunucuda tutulur. Dilerseniz web sitenizi de kendi sunucularınız üzerinden çalıştırabilirsiniz.
detaylı bilgi için>>

XML / API Sistemi

Birçok firma ile çalışıyor ve sistemler arasında haberleşme alt yapısı ihtiyacınız varsa, turizm acenta web sitesi XML sistemi ile bu işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Otel ve tur verilerinizi XML ile gönderebilir ve karşı tarafın XML trafiği ile satış yapmasına izin verebilirsiniz.
detaylı bilgi için>>

 

B2B / Alt Acenta Sistemi

Turizm acenta web sitesi alt acenta sistemi, B2C online rezervasyon kanalına ek olarak acenta larınızın, sizin onlara verdiğiniz şifre ile acenta panelinize giriş yapıp satış yapmaları, komisyon almaları ve cari hesap raporlarını takip etmelerini sağlar.
detaylı bilgi için>>

 
     

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

Acenta Yazılımı

Online satış yapmanın prestijini yaşayın
Acenta Web Sitesi programı operasyon ekranlarından eklediğiniz tüm ürünleri web sitenize yükler. Müşteriniz web sitenizi ziyaret ettiğinde içerik yönetim sistemi, ürünleriniz listeler. Müşteriniz satın almak istediğinde müsaitlik, kontenjan vb durumlar dikkate alınarak fiyat hesaplanır ve seçenekleri ile birlikte gösterilir.
Müşteriniz dilediği seçeneğe tıklar ve rezervasyon ekranına gelir. Bu aşamada hesaplanan toplam ücret üzerinden taksit seçenekleri de gösterilir. Müşteriniz formu doldurur, dilediği ödeme seçeneğini kullanarak ödemesini yapar. Acenta Web Sitesi  sanal poslar için 3D Secure sistemini desteklemektedir. Müşteriniz kredi kartını sisteme girdikten sonra bankasının sayfasına yönlendilir ve banka 3D Secure güvenlik sorgulaması yapar. İşlem doğrulaması yapıldıktan sonra müşteriniz sizin sayfanıza geri döner, bu arada Acenta Web Sitesi banka ile arka planda haberleşip ödeme onay durumunu öğrenir. Eğer ödeme onaylandıysa müşteriye voucher verir ve mail ile gönderir. Ödeme onaylanmadı ise neden onaylanmadığını gösterir ve yeniden denemesini ister.
Eğer satılan üründe kontenjan yoksa veya müsait değilse rezervasyon talebi alınır, müşteriye siz dönüş yaparsınız. Eğer sanal pos entegrasyonunuz yoksa Acenta Web Sitesi programında tanımlı mail order poslarınızı, web sitenizden kredi kartı bilgilerini alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Müşteriden kart bilgileri alınır ancak banka ile işlem yapılmaz. Haliyle voucher'da verilmez. Siz kendiniz kart çekimi yapıp müşteriye dönüş yaparsınız.
Çağrı merkezi personeliniz satışları, Acenta Web Sitesi back office programı satış ekranından ile giriş yapabilirler. Bu ekranda birçok ek özellik yer almaktadır. Örneğin müşteriniz kaparo verip yer ayırtmak istiyorsa bu ekran ile yapabilirsiniz. Ayrıca iskonto, parçalı ödeme, değişiklik, iptal, açıklama ekleme vb detaylar back office satış ekranından yapılmaktadır.
Acenta Web Sitesi  online rezervasyon sistemi aşağıdaki kartlar ile çalışabilmektedir.

 

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

Acenta Operasyon Sistemi

Ne zaman ne satılmış, kolayca görün, kontrol edin

Otel, tur ve transfer operasyonlarınızı Acenta Web Sitesi  ile kolayca yapabilirsiniz. Sözleşme takibi, konfirme takibi, değişiklik iptal işlemleri yapabilir ve herşey için rapor alabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarının operasyon ekranına aktarılması için, tahsilat detaylarının belirlenmiş olması gerekmektedir. Müşteri tüm ücreti ödemeli ve bakiyeli satış olduğu yetkili kişi tarafından onaylanmalı. Eğer cari çalıştığınız bir firma ise, 1 tıklama ile cari hesap borçlandırılmalı. Ardından satış bilgileri operasyon ekranına gelecektir. Bu işlem tur ve transfer satışları içinde geçerlidir.

Otel operasyon ekranında, operasyon sorumlusu müşteri ile sözleşme yapılıp yapılmadığını görebilir. Satış detaylarını öğrendikten sonra kontenjan durumuna göre veya sor-sat için oteli aradıktan sonra 1 tıklama ile "otel bilgilendirme formu"nu otele e-posta veya faks ile gönderebilir. Ardından otelden gelecek konfirme formunu bekler. Konfirme formu geldikten sonra sistem üzerinden işaretler, işaretleme yaparken son ödeme tarihi ve ödeme tutarını değiştirebilir. Bu aşamada yazılan ödeme tarihi ve tutar muhasebeye gider, muhasebe bu bilgiye göre ödemesini yapar.

Müşteri otel rezervasyonunda tarih değişikliği, isim değişikliği, kişi ekleme vb değişiklik istediğinde ilgili satış açılır, değişiklik yapılır ve kaydedilir. Acenta Web Sitesi  yeni ücreti hesaplar ve ekranda gösterir. Onayladıktan sonra müşteriden ek ödeme alınmasını bekler. Müşteri ek ücreti ödedikten sonra otele değişiklik formu göndermeniz gerekmektedir, Acenta Web Sitesi sizin için otomatik olarak hazırlayacaktır. Tüm bu işlemleri yapmanız sadece 30 sn sürer.

Müşteri oteli beğenmedi ve değiştirmek istedi, bu durumda 2 tıklama ile müşteriyi başka bir otele transfer edebilirsiniz. Önceki otele iptal formu, yeni otele yeni rezervasyon formu hazırlanır ve gönderilir. Müşterinin daha önce ödediği ücrete göre ek ücreti istenir veya eğer yeni otel daha ucuzsa iadesi otomatik hesaplanır. Bu işlemi yapmanız 30 sn kadar sürer.

Tur rezervasyonlarında sistem biraz daha farklıdır. Müşteriden hiç ödeme almadan 3 gün opsiyon verebilirsiniz, opsiyon süresi sonuna kadar o müşteri için tutulan kontenjan başkasına satılamaz. Müşteri bu süre içinde ödeme yaparsa opsiyonlu satış kesinleştirilir. Eğer ödeme yapmazsa opsiyon düşer ve satışa açılır. Opsiyon süresini kendiniz belirleyebilirsiniz, 10 dk da olur, 10 günde olur. Müşteri bir miktar kaparo verip, kalanını otobüste ödemek isterse, bu bilgiyi sisteme girmeniz yeterlidir. Müşterinin ismi otobüste ödenecekler listesine aktarılacaktır.

İptal ve değişiklik işlemleri otel ile aynıdır. Ek ücretler veya iadeler otomatik hesaplanır. Tur operasyonda her türlü çıktıyı alabilirsiniz, kim hangi otelde kalacak, hangi uçak ile uçacak, cruise turu ise hangi kategoriden satın almış, rapor almak son derece kolay.

Tur paketi tanımlarken dahil ve hariç hizmetleri kolayca ekleyebilirsiniz. Hariç hizmetlerden (örneğin ekstra tur, sigorta, vize hizmeti vb) satın alan müşterilerin listesini 1-2 tıklama ile alabilirsiniz. Tur dönüşünde gelir ve gider pusulalarını sisteme girerseniz net tur maliyetini hesaplayabilir ve her tur çıkışı başına ne kazandığınızı görebilirsiniz.

Transfer rezervasyonları vip veya shuttle araçlara göre olabilir. Araçta ödeme, şoför atama, durak listesi, yolcu listesi, arrival listesi, departure listesi vb tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz. İptal değişiklik işlemleri, otel ve tur ile benzerdir.

 

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

Acenta Muhasebe Sistemi

Ne kadar çok kazandığınızı görmek için

"Ne kadar ciro yaptık", "Ne kadar kar ettik", "En çok ne sattık" vb sorunların cevapları Acenta Web Sitesi muhasebe sisteminden alabilirsiniz. Acenta Web Sitesi ön muhasebe hizmeti sağlar, resmi muhasebe tutmaz. Satışları takip edebilir, fatura kesebilir, cari hesap dökümlerini görebilirsiniz.

Satışı yapılan ve operasyonu tamamlanan otel rezervasyonları muhasebe ekranındaki otel ödemeleri ekranına gelir, bu ekranda gün gün nereye ne kadar ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Değişiklik yapılan rezervasyonlarda otele yapılacak ek ödemeleri veya maliyet düşmüşse otele borç yazılacak tutarları yine bu ekrandan takip edebilirsiniz.

Kasanızı tutabilir, hesap hareketleri ve pos cihazlarınızı takip edebilirsiniz. Örneğin pos cihazlarında blokede bekleyen tahsilatların ne zaman çözüleceğini tek bir ekrandan görmeniz mümkün. Personel maaşları, kira, aidat gibi sabit giderler, elektrik su faturalarını sisteme girebilir, raporlarını alabilirsiniz.

Raporlar bölümünde satış raporları, ciro, karlılık, vb detayları inceleyebilirsiniz.

Bakiyeleri satışların listesi, şirketinize ait kredi kartlarını takibi, alt acenta larınız komisyon hesapları, müşteriniz otele girişte ödeme yapmışsa otelden alacağınız komisyonlar, otellerden ve diğer tedarikçilerden gelmesi beklenen faturalar vb birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

Sitenizi Kendi Sunucunuzda Çalıştırın

Kendi işimi kendim görürüm diyenlere
                                                                  Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı Turizm Acentası web sitesi, Turizm Acentesi Web sitesi, Web site tasarımı, Acenta web Sitesi, Web tasarım ajansı, istanbul web tasarım, kurumsal web tasarım, web sitesi kur, site kur, logo tasarım, kocaeli web tasarım, web yazılım, sosyal medya ajansı, sosyal medya firması, sosyal medya, reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya uzmanı

Ücretsiz Sunucu Hizmeti

Acenta Web Sitesi Programı web siteniz için 5 GB alan, 50 GB aylık trafik kotasına sahip bir hosting paketini ilk yıl ücretsiz olarak sağlamaktadır. Sonraki yıllarda 300 TL ücret karşılığında bu hizmeti almaya devam edebilirsiniz.

Kendi Sunucumu Kullanmak İstiyorum

Acenta Web Sitesi Programı bizim sunucularımızda nasıl çalışıyorsa sizin sunucuzda da aynı şekilde çalışacaktır. Acenta Web Sitesi Programını kendi sunucunuzda çalıştırmak istiyorsanız aşağıdaki bahsedilen teknik şartları yerine getirmelisiniz.

Yoğun Kullanım

Sitenizin günlük ziyaretçi sayısı 20.000 kişi üzerinde olmaya başladığında ücretsiz sağlanan hizmet yeterli olmayacaktır. Bu durumda kendi sunucunuzu kullanmanız gerekir, kurulum personelimizce yapılır.
  1. Sunucuda gerekli şu şekildedir; Apache 2.x veya eşdeğer web sunucusu, PHP 5.3.x veya daha üstü PHP yorumlayıcı, MySQL veritabanı, FTP sunucusu. Acenta Web Sitesi Programı bazı fonksiyonlarında cPanel kontrol panelinin özelliklerini kullanmaktadır. Sunucu yönetimi için cPanel kullanılması tavsiye edilir.

  2. Kendi sunucunuzu kullanmak isterseniz, sunucu yönetimini kendini yapmanız gerekir. Teknoarge sunucu yönetimi hizmet vermez.

  3. Kendi sunucunuzu kullanmak isterseniz, güvenlik problemlerini sunucuyu kiraladığınız yer ile görüşüp çözmelisiniz. Örneğin sunucunuza DDOS saldırısı gelirse bununla ilgili firewall hizmetini sunucuyu kiraladığınız yerden satın almalısınız. Teknoarge bu konuda biz çözüm üretemez.

  4. Kendi sunucunuzu kullanmak isterseniz, sunucu yedekleme hizmeti mutlaka satın almasınız. Harddisk problemi, sunucu arızası vb durumlarda yedeklenmemiş verileriniz kaybolabilir.

  5. Ücretsiz sunucu hizmetinde aylık 50 GB trafik kotası bulunmaktadır. Kota aşımı durumunda her GB 0.50 TL ile ücretlendirilir.

  6. Acenta Web Sitesi Programını kendi sunucunuza kurmak için Teknoarge'ye olan tüm borçlarınızı ödemeniz veya kalan bakiyeye karşılık şirketize ait çek kesmeniz gerekmektedir.

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

XML API Sistemi

Başkaları sizin sisteminizi kullanarak yeni sistemler geliştirsin

XML API Nedir

XML, iki bilgisayar sistemi arasında aynı dili kullanarak haberleşmenin standartıdır. Örneği A sistemi otel ismini belirli şekilde gönderir, haliyle B sistemi otel ismini nasıl alacağını bilir. Bu şekilde haberleşme hatasız gerçekleşir. XML tüm dünyada kullanılan standart bir haberleşme protokolüdür.

Acenta XML API Ne Yapar

XML sistemi ile otel ve turlarınız listesini, fiyatlarını, fotoğraflarını başka bir firmaya toplu halde verebilirsiniz. Aynı zamanda XML verdiğiniz firmalar sizin otellerinizi, turlarınızı anlık olarak sorgulayabilir, müsaitlik alabilir, fiyat hesaplatabilir, rezervasyon yaptırabilir ve kredi kartı bilgilerini gönderip sizin sanal posunuzdan çekim yaptırabilir. Yapılan satışlar o firmanın acenta paneline yazılır ve komisyonu hesaplanıp cari hesabına eklenir. Bu şekilde başka sistemlerin sizin siteniz üzerinden otomatik satış yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Sitemi Kendim Yapacağım

Acenta Web Sitesi Programı sistemi size web siteniz için bir alt yapı sunar. Ancak siz kendi yazılım ekibiniz ile kendi site yazılımınızı yapabilir, Acenta Web Sitesi Programının operasyon ve muhasebe alt yapısını XML ile bağlantı yapıp kullanabilirsiniz. Bu durumda Acenta Web Sitesi sistemini sadece operasyonel ve muhasebesel işlemleriniz için, site görselliği, seo ve diğer fonksiyonlar için kendi yazılımını kullanmış olursunuz. Bu şekilde çeşitli projeler geliştirebilir ve XML ile çalıştırabilirsiniz.

Örnek Uygulama

İdeal Tur / Ankara: www.oteldenal.com adresinde faaliyet gösteren web sitesilerini kendi yazılım ekiplerince geliştiriyorlar ve operasyon ile muhasebe için Acenta Web Sitesi Programını kullanıyorlar. Kendi web siteleri ile Acenta Web Sitesi Programı arasında XML alt yapısı çalışıyor. Bu şekilde hem fiyat çekip, hemde satışları sistemimize gönderebiliyorlar.

 

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi

Satış Kanallarınızı Çoğaltın

Acentalar sizin ürünlerinizi satsın, hem onlar hem siz, birlikte kazanın

Acenta Web Sitesi Programı Alt Acenta Sistemi

Birlikte Kazanmanın Yolu

Alt acenta sistemi web sitenizde şifre ile girilen bir bölümdür. Şifre verdiğiniz acenta lar, kurumlar, kişiler bu panele giriş yapıp, onlar için tanımladığınız komisyon oranları ile ürünlerinizi satın alabilirler. Dilerseniz net fiyat, dilerseniz komisyonlu fiyat verebilirsiniz. Acenta lar ödemeleri kredi kartı ile yapabilirler veya onlara tanımlayacağınız limite kadar borçlanabilirler.

Her otel ve tur için farklı komisyon oranları belirleyebilirsiniz. Bu komisyon oranları acenta ya özel olabilir, örneğin A oteli X acenta sına %10 komisyonlu iken, aynı otel Y acenta sına %8 komisyonlu olabilir. Aynı şekilde B oteli tüm acenta lar için sabit %5 komisyonlu olabilir. Aynı özellik tur içinde geçerlidir.

Acenta lar paneli kullanarak parçalı ödeme yapabilir, örneğin aynı anda 3 farklı kart ve farklı taksit oranları ile ödeme yapabilirler. Cari hesap ve raporlar ekranında satış durumlarını takip edebilir ve ödeme planlarını görebilirler.